NEDEN KODLAMA ÖĞRENMELİSİNİZ?

1.Dijital okur yazarlığı geliştirir. Dijital okur yazarlık, teknolojiyi kullanarak bilgiyi yönetme yeteneğidir. Ortalama bir öğrenci bile günlük kullanımda birçok araç ve uygulama keşfederek, yeni uygulama ve teknolojileri keşfetmeye daha istekli olur. Gelecekte kullanacağı teknolojilere daha kolay tanır ve adapte olunur.,

2. Eğer bir dil öğrenebiliyorsanız, kodlama da öğrenebilirsiniz. Bilimsel araştırmalara göre beynin başka dilleri yazma ve konuşma bölümünü kullandığı kısımla kodlamayı anlamak için kullandığımız kısım aynı. Kodlama çocuk için başka bir dil kazanması demektir. Dili başka insanlarla anlaşmak için kullandığımız gibi makinelerle anlaşmak için de kodlamayı kullanırız.

3. Günümüzde her şirket teknoloji bileşenleri kullanmaktadır. Yazılımın nasıl çalıştığını anlamak, her endüstride artan taleplerin bilgi ile nasıl sunulduğunu anlamaktır. Yazılım ve uygulamaların sürekli artması sebebiyle de her zaman bir yazılımcıya ihtiyaç olacaktır. Böylece yazılım bilen bir kişi aynı zamanda her endüstri alanında ihtiyaç duyulan ve istihdam edilen biridir.

4.İnterneti sadece tüketmek için değil aynı zamanda yaratıcı bir şekilde kullanmanızı sağlar. Bilgisayarınızdaki yazılımın sizin elinizde olduğunu farkettiğinizde sorunları çözmeyi ve farklı çözümler oluşturmayı deneyebilirsiniz. Günlük hayattaki problemlerinizi de aşmak için yeni bakış açıları kazanacaksınızdır.

5.Kodlama olasılıklar dünyasını açar. Kişisel gelişim, ilerleme, kariyer değişikliği ve kariyerinde üst basamaklara tırmakmak ya da sadece dijital okur yazarlığınızı geliştirmek için kodlamayı öğrenmek isteseniz bile, yeni bir yazılım oluştururken yapabileceklerinizin sınırı yoktur.

6. İngilizceyi öğrenmenin en zevkli yoludur. Kodlama aynı zamanda İngilizce de gerektirmektedir. Birçok çocuk İngilizce öğrenirken basit kelimelerle öğrenmeye başlamaktadır fakat kodlamayı bilmek İngilizce’nin en işlevsel kelimelerini bir oyun gibi öğrenmeye yardımcı olur, dil öğrenme becerisini ve ilgisini arttırır.