ÇOCUKLAR İÇİN EĞİTİCİ UYGULAMALAR

Merhabalar 21. Yüzyıl başarılarını desteklemek ve doğru kullanımını öğrencilerimize alışkanlık haline getirmek için hazırladığımız bu içerikte cep telefonları ,tabletler ve bilgisayar  üzerinden giriş yaparak kullanabileceğiniz çeşitli uygulamalar yer almaktadır. 

Bilişim Teknolojileri 

Scratch.mit.edu: Uygulama web üzerinden ulaşabileceğimiz basit, eğlenceli ve zengin içerikli bir oyun tasarım programıdır. Uygulamada istediğimiz türden basit grafikli oyunlar tasarlayabilirsiniz

Tynker: Tynker ile çocukların programlamanın temellerini öğrenmesi amaçlanmıştır. Uygulamanın ilk seviyeleri kodların bitlerini Lego parçaları olarak temsil ederek nasıl programlanacağını öğretmekte daha sonraki seviyelerde ise çocuklar, kendi basit oyunlarını nasıl oluşturacaklarını öğrenmektedir. Uygulamaya web üzerinden ulaşılabilmektedir.

gethopscotch.com (Hopscotch: Make Games) :  Uygulamaya web üzerinden ulaşılabildiği gibi IOS dan ücretsiz olarak da ulaşabilmektedir. 8 yaş ve üzerindeki çocuklar için tasarlanmıştır. Hopscotch uygulaması programlamanın temel yapı taşlarını eğlenceli ve interaktif bir şekilde öğrenmeyi amaçlamaktadır.

Khan Academy: Bu uygulama isteyen herkesin, istediği zaman dünya standartlarında ücretsiz bir öğrenim imkânını sağlamayı amaçlamaktadır. Android, IOS ve web üzerinden uygulamaya ulaşılabilmektedir.  Khan Academy hem öğrenciler için bireysel öğrenim kaynağı hem de öğretmenler için sınıflarında, ya da veliler için evlerinde kullanabilecekleri bir eğitim aracıdır.

Code Monkey:  Uygulama, öğrencilerin web üzerinden ulaşabildiği gerçek bir programlama dili içerisinde kodlamayı öğrendiği eğlenceli ve eğitici bir oyun ortamıdır. 

Move The Turtle: Sadece IOS uygulama mağazasında yer alan Move the Turtle, küçük tasarımcıların yetiştirilmesini amaçlayan bir uygulamadır.  Burada çocuklar, kurallara dayalı komutlar doğrultusunda, desenler ile tasarımın temel mantığını öğrenmektedir. Ücretsiz ve ücretli($3.99) olmak üzere iki farklı uygulaması vardır.

İNGİLİZCE

Abc Wow: Çocukların İngilizcelerini geliştirmek için hazırlanmış bu uygulamada İngilizce kelimelere şirin grafikler eklenerek çocukların öğrenirken eğlenmesi amaçlanmıştır. Ücretsiz ve ücretli($2.99) olmak üzere iki farklı uygulaması vardır.

MATEMATİK

Pet Bingo: Eğlenceli animasyonlar eşliğinde çocuklara matematiği sevdirip öğretmeye çalışan bir uygulama olan Pet Bingo ’da aşama aşama zorlaşan matematik işlemleri bulunuyor. Uygulama ücretsizdir.

Animal Math Games for Kids: Bu uygulamada çocuklara matematiği sevdirmek amaçlanmıştır. Uygulama ücretsizdir.

 PROBLEM ÇÖZME – MANTIK

Snail Bob: Hedefe ulaşmak için bir salyangozun kullanıcıya rehberlik ettiği eğlenceli bir fizik tabanlı strateji oyunudur. Burada çocukların mantık yürüterek oyunu bitirmesi amaçlanmaktadır.

Ayrıca aşağıdaki uygulamlarada bakabilirsiniz ;